Probiotik PB8 je kombinacija čak 8 vrsta korisnih bakterija – to nećete naći u bilo kojem probiotiku!
Za razliku od standardnih probiotika koji sadrže jedan do dva roda korisnih bakterija, probiotik PB8 kombinacija je čak 8 sojeva korisnih probiotičkih bakterija – od kojih također sadrži dva najsnažnija i najvažnija (Lactobicillus acidophilus i Bifidobacterium bifidum).
Više rodova što sadrži probiotik veći i blagotvorniji je njegov utjecaj na zdravlje. PB8 sadrži sojeve obiju najvažnijih probiotičkih rodova (Laktobacili i Bifidobakterije). To nećete naći u bilo kojem probiotiku!
LAKTOBACILI | BIFIDOBAKTERIJE |
Lb. reuteri | Bif. bifidus |
Lb. acidophilus | Bif. lactis |
Lb. casei | Bif. animalis |
Lb. rhamnosus | Bif. longum |
Lb. johnsonii | Bif. infantis |
Lb. animalis | Bif. regularis |
Lb. gasseri | Bif. breve |
Lb. salivarius | |
Lb. plantarum |
1. Lactobacillus acidophilus
L. acidophilus pomaže protiv razrastanju kandide u crijevima i vaginalnom predjelu. Proizvodi probavni enzim laktazu koja pomaže kod netolerancije na laktozu.
- Lactobicillus acidophilus nalazi se ponajprije u tankom crijevu a proizvodi niz antimikrobnih tvari. (acidolin, acidolphilin, lactocidin, baktenocin). Ti kemijski spojevi mogu detektirati rast patogenih bakterija koje uzrokuju više od 23 poznatih bolesti.
- Također je važno da je L. acidophilus primarna korisna bakterija u vaginalnom traktu. Kada se prisutnost toga smanji pomaže lošim bakterijama (npr. Gardne rella. Vaginalis, E-coli ili klamidija) da preuzmu kontrolu.
- L. acidophilus u tijelu nalazi se u probavnom traktu, ustima i u vagini. Prisutnost L. acidophilus bakterija u crijevima znači da će različiti štetni organizmi (kandide, kvasovci..) biti uništene čim se pojave.
- Probni testovi u laboratoriju pokazali su da L. acidophilus otkriva rast kandide kako u crijevima tako i u ustima, jednjaku i vaginalnim predjelima.
- L. acidophilus je najpoznatiji predstavnik roda Lactobacillus. Ovaj popularni »stanovnik« probavnog trakta ima još jednu iznimnu sposobnost. On naime proizvodi značajne količine enzima laktaza koji pomaže kod probave mlijeka i drugih mliječnih proizvoda. Acidophilus uklanja mnoge zdravstvene problem vezane uz netoleranciju na laktozu.
2. Lactobacillus casei
Netolerancija na laktozu, pomoć u probavi
- Lactobicillus casei djeluje zajedno sa ostalim korisnim organizmima jer omogućuje razvoj drugih vrsta korisnih bakterija. Taj soj probiotika pomaže vratiti razinu korisnih bakterija u tankom crijevu, pomaže u probavi, regulira izlučivanje blata (pomoć sa konstipacijom) i smanjuje netoleranciju na laktozu.
3. Lactobacillus rhamnosus
Pomaže u probavi i podržava imunološki sustav
- Lactobicillus rhamnosus podržava izlučivanje blata i »rješava« povremeni osjećaj nelagode u crijevima.
- Predstavlja snažnu podršku za imunološki sustav. Prisutnost ovog soja pojačava aktivnost NK stanica (prirodnih stanica ubojica u imunološkom sustavu) što pomaže u sprječavanju nastanka tumora.
- L. Rhamnosus je vrlo učinkovit u sprječavanju i liječenju virusnih i bakterijskih infekcija.
4. Lactobacillus salivarius
Pomaže u apsorpciji hranjivih tvari, razgrađuje proteine u crijevima
- Lactobicillus salivarius pomaže u održavanju zdrave crijevne flore i podstiče imunološki sustav u crijevima. Također pomaže razgrađivati proteine u crijevima.
- Ona također pomaže u probavi hrane i omogućuje da se ključni nutrijenti lakše apsorbiraju a isto tako razgrađuje staro blato te se njime hrani i pomaže obnavljati crijevni trakt pružanjem potrebnih enzima i esencijalnih hranjivih tvari.
- Prilijepi se na zid crijeva, čime formira živu matriku koja štiti crijevnu sluznicu.
5. Lactobacillus plantarum
Jedan od najvažnijih sojeva korisnih bakterija. Djeluje u želucu i u intestinalnom sustavu. Pomaže kod sindroma razdražljivih crijeva, alergija na hranu, Chronove bolesti, kolitisu, bakteriji E-coli
- Lactobicillus plantarum pokazao se kao vrlo otporan na okoliš sa niskim pH. Lactobicillus plantarum jedna je od najkorisnijih bakterija u našem tijelu, a može preživjeti u želucu dulje vreme (odlično u borbi protiv bakterije E-coli)
- U stalnoj je borbi protiv bolesti i sprječava ulazak patogenih mikroorganizma koji bi inače uzrokovali bolest. Također inhibira razrastanje patogenih organizma.
- Osim želuca plantarum također djeluje u intestinalnom sustavu. Tamo sprječava bakterije od napada na zid crijeva jer bi na taj način one mogle ući u krvotok i uzrokovati veliko uništenje i štetu u cijelom organizmu.
- Plantarum je odličan soj korisnih bakterija za liječenje sindroma razdražljivih crijeva, smanjuje simptome Chronove bolesti, pomaže liječiti kolitis te je jedan od najvažnijih probiotičkih sojeva koju pomažu u dobroj probavi.
- Plantarum podstiče brzu probavu proteina i na taj način uvelike pomaže u liječenju i prevenciji alergija na hranu.
- Također pomaže uništavati loše bakterije, uključujući E-coli. Pomaže u apsorpciji ključnih nutrijenta, vitamina i antioksidanta. Pomaže snižavati loš LDL-kolesterol.
6. Bifidobacterium bifidum
Pomaže u apsorpciji B vitamina i vitamina K. Pomaže u rješavanju proljeva.
- Taj rod probiotika posebno je vrlo učinkovit u sprječavanju razrastanja štetnih bakterija i ostalih patogena. Glavnu ulogu igra u debelom crijevu, a također ga možemo naći u tankom crijevu i u ustima.
- B. Bifidum pomaže u sintezi B vitamina i vitamina K u tankom crijevu. Ova sinteza štiti naše tijelo od nedostatka tih životno važnih nutrijenata.
- Temeljni zadatak vitamina K je regulirati proces zgrušavanja krvi. Kompleks B vitamina je ključan za naše zdravlje jer od njih zavisi proizvodnja energije, podstiču normalan rast i normalan razvoj, sudjeluju u metabolizmu proteina i ugljikohidrata, podržavaju djelovanje živčanog sustava.
- Rod B. Bifidum je posebno učinkovit u liječenju proljeva. Bifidum tako pomaže kod proljeva i konstipacije te se često preporučuje kao dopuna kod uzimanja antibiotika. Proizvodi B vitamine te pomaže u apsorpciji kalcija.
7. Bifidobacterium Lactis
Pomaže kod celijakije, smanjuje upalne procese u crijevima.
- Bifidobacterium Lactis je vrlo otporan na želučanu kiselinu pa stoga može preživjeti put u probavnom traktu. Pomaže kod proljeva, konstipacije i smanjuje upalne procese u crijevima.
- Istraživači su potvrdili da Lactis pomaže u održavanju epitelnih stanica od napada glutenskih epitopa. Glutenski epitopi koji se nalaze u proizvodima od žita mogu ljudima, koji imaju problema sa celijakijom, uzrokovati ozbiljne štete na crijevni sluznici.
8. Bifidobacterium longum
Štiti crijevnu sluznicu od napada toksina, u crijevima probavlja proteine kako ne bi raspali i istrunuli.
- Kako ostale Bifido bakterije tako je i B. Longum bakterija mliječne kiseline koja proizvodi octenu kiselinu, etanol i mravlju kiselinu. B. Longum sadrži enzime koji probavljaju proteine kako ne bi raspali i istrunuli u crijevima.
- B. Longum također ima protuupalna svojstva jer štiti crijevnu sluznicu od napada toksina. Time omogućuje stanicama imunološkog sustava koje leže na crijevnoj sluznici da sazriju (odrastu) i na taj način djeluju maksimalno. B. Longum igra važnu ulogu u novorođenčadi koji dobivaju ovu korisnu bakterijo kroz majčino mlijeko.